1.aprīlis – Joku diena

1.aprīlis – Joku diena

Joku diena nav nacionālie svētki, bet visi to atzīmē mēģinot viens otru izjokojot vai apmuļķojot. Visa diena tiek pavadīta labā garastāvoklī.

Arī Alojas Ausekļa vidusskolā tika atzīmēta šī diena. Skolēni varēja uzzināt, kā radusies Joku diena, lasīt anekdotes, izrakstītus teikumus no skolēnu domrakstiem, kur starp smieklīgām kļūdām var atrast arī vērtīgas atziņas.

 1.-4. klašu skolēni piedalījās dažādās aktivitātēs gan visi kopā, gan komandās, gan individuāli. Neizpalika jautrība, veiklība, precizitāte, ātrums un arī saldumu balviņas.

Bija jāparāda izveicība, kad rotaļlieta, kas ievietota starp kaklu un plecu (starp elkoņiem, starp ceļiem), bija jāiedod nākamajam bez roku palīdzības.

Skolēni pārbaudīja savu precizitāti, metot bumbu grozā, bet ar atsitienu pret sienu. Mēģināja ar bumbiņu nogāzt uzbūvēto torni.

Komandas sacentās “veļas žāvēšanā”. Uzdevums bija no avīzēm izplēst apģērba gabalu kontūras un uzkarināt uz veļas auklas, kamēr aukla pilna. Aktivitātes laikā zāles grīda bija piebārstīta ar avīžu pārpalikumiem.

Meitenes uzdeva jautājumus zēniem un saņēma neparastas atbildes. Kopā bija jautri, interesanti.

Lielāko klašu skolēni tikās draudzības spēlēs. 5.-6. klašu skolēni spēlēja “Tautas bumbu”. Rokas bumbu spēlēja 7. klase ar 8.b klasi, 8A klase ar 9. klasi.

Joku dienas aktivitātes, spēles organizēja 2.klase un kl.audz. Līga Kokina, 7.klase un kl. audz. Imants Dalka.