Sākumskolēni sacentās gudrībā pasākumā “Mazais gudrinieks 2019”

Sākumskolēni sacentās gudrībā pasākumā “Mazais gudrinieks 2019”

26.aprīlī Alojas Ausekļa vidusskolā pulcējās Alojas novada erudītākie skolēni no 2., 3.un 4.klasēm.  Skolēni savas zināšanas rādīja gan mācību priekšmetos, gan nestandarta situācijās. Šogad daudz jautājumu skāra IT un dabaszinību jomu.  Esam moderni un laikmetīgi, tomēr nevaram aizmirst arī savu vēsturi, izcelsmi un to, ka esam Alojas novada iedzīvotāji.

2019.gada 2. un 3.klašu grupā 1.vieta Mairitai Voldei no Staiceles pamatskolas, 2.vieta Alojas Ausekļa vidusskolas skolniekam Kristapam Ķirsim, 3.vieta Amandai Zeiļukai (Staiceles psk.), savukārt atzinības sarūpēja Elīza Šļaukstiņa, Jānis Brents no Staiceles un Evelīna Lāce no Alojas. Paldies Anetei Voldei, Esterei Uibu, Dacei Štemerei, Viesturam Sedleniekam (Staiceles psk.), paldies Sandim Bērziņam, Ingum Grišānam, Sandim Šrēderam, Mihailam Krilovam (Ozolmuižas psk.), tāpat paldies Alojas Ausekļa vidusskolas skolēniem Kārlim Pētersonam, Katei Caunei, Markusam Ģīmim, Mariusam Lučinam, Rodrigo Lapiņam un Kristeram Pēkšēnam.

2019.gada Mazā gudrinieka 1., 2. un 3. vieta 4.klašu grupā aizceļoja uz Alojas Ausekļa vidusskolas 4.a klasi. 1.vieta Sabīnei Liepiņai, 2.vieta Madarai Ulmei un 3.vieta Regnāram Kamalim. Turpat uz papēžiem mina atzinības ieguvušie skolēni Ance Pilipāviča, Gustavs Slotiņš (Alojas Ausekļa vidusskola) un puisis no Ozolmuižas pamatskolas Roberts Gūtmanis. Tikpat liels paldies par dalību pasākumā Rolandam Ududam (Ozolmuižas psk.), Rūtai Šternfeldei, Raulam Kivulānam, Mārtiņam Volkovam (Alojas Ausekļa vidusskola) un Staiceles pamatskolas skolēniem Alisei Tiltiņai, Ivonnai Ristamecai, Esterei Kalniņai un Smantai Jaugai.

Paralēli konkursam profesionāli pedagogi, no Laboratorium.lv Rīgā, vadīja nodarbības, kur skolēni sava eksperimenta rezultātu varēja izmēģināt dzīvē.  Konkursa dalībnieki un arī skolēni no Alojas Ausekļa vidusskolas 2.un 3.klasēm iejutās autotransporta  un reaktīvo dzinēju inženiera lomā, veidojot mašīnu ar reaktīvo dzinēju. Skolēni uzzināja par ātrāko virszemes transportalīdzekļu veidiem un ātruma rekordiem, paši veidoja savas sacīkšu (balona) mašīnas ar reaktīvo dzinēju, lai iegūtu lielāku braukšanas ātrumu.

 Pasākuma atbalstītāji SIA “Tēraudiņi” īpašnieks Valdis Možvillo, biedrības “Atbalsts Alojas Ausekļa vidusskolai” valdes locekle un ilggadējs mecenāts Ineta Miezīte. Skaistas enciklopēdijas un grāmatas, mākslinieku darinātas  pūcītes sagādā prieku skolēniem ilgtermiņā un ļauj mums cerēt, Alojas novada nākotne būs drošās rokās. Paldies arī par atbalstu Alojas Ausekļa vidusskolas direktorei, kas nekad neliedz savu atbalstu un piedalās skolēniem tik nozīmīgā pasākumā. Paldies Alojas novada izglītības, kultūras un sporta vadītājai  Ilzei Kapmalei par ieinteresētību un atbalstu pasākuma plānošanā.

Uz tikšanos 2020. gada Mazajā gudriniekā.

Alojas Ausekļa vidusskolas sākumskolas MK vadītāja Inatra Vaļicka