3. klases skolēni piedalījās programmas “Sporto visa klase” atklāšanā

3. klases skolēni piedalījās programmas “Sporto visa klase” atklāšanā

Plašā atklāšanas ceremonijā 1. novembrī “Arēnā Rīga” pulcējās gandrīz 8000 dalībnieku no visas Latvijas, kas iesaistījušies programmā “Sporto visa klase”. Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā programma tiks īstenota sesto sezonu, piecas reizes nedēļā sporta stundās iesaistot vairāk nekā 8300 bērnu no visiem Latvijas reģioniem. Programmā šajā sezonā iesaistījās jauni dalībnieki no 115 klasēm, bet kopumā projektā piedalīsies un piecas reizes nedēļā sportos 371 klase. Alojas Ausekļa vidusskolas 3.klases skolēni projektā piedalās otro gadu.

“Sporto visa klase” izturējusi laika pārbaudi un iesaista arvien vairāk dalībnieku. LOK ģenerālsekretārs un programmas idejas autors Žoržs Tikmers uzsvēra, ka iesaistītajiem dalībniekiem gan jāsporto, gan jāveic labie darbi, gan labi jāmācās, jo bez pienācīgām sekmēm nav iespējams iekļūt finālsacensībās. Atgādināja, ka izcils ir ne tikai uzvarētājs, bet katrs, kas tiecas sevi arvien pilnveidot. 

Pirms un pēc atklāšanas pasākuma, bērniem bija iespēja piedalīties dažādās sportiskās un interaktīvās aktivitātēs turpat “Arēnā Rīga”, ko piedāvāja un nodrošināja programmas atbalstītāji un vairākas sporta veidu federācijas.

Dalībniekus atklāšanas pasākumā priecēja dažādi izklaidējoši elementi: ekstrēmās velo un moto komandas “Greentrials” priekšnesums, deju grupa, bet vakara nagla bija grupas “Bermudu divstūris” uzstāšanās. Kopā ar izcilajiem Latvijas sportistiem Anastasiju Kravčenoku, Aļonu Ostapenko, Jāni Blūmu, Reini Nitišu un Sindiju Bukšu skolēni nodeva svinīgo zvērestu.

Programmā “Sporto visa klase” paredz iesaistīto skolu 2. līdz 6. klašu skolēniem ik nedēļu nodrošināt papildus trīs fakultatīvas sporta nodarbības pēc Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas izstrādātas metodikas, paredzot katrai vecuma grupai atbilstošas fiziskās aktivitātes.

Projekta mērķis ir uzlabot skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, motivēt nodarboties ar sportu, kā arī veicināt skolēnu atbildību par sekmēm mācībās.

Lai izdodas katram sasniegt savus personīgos rekordus!

3.klases audzinātāja Līga Kokina