Svētki pirmklasniekiem Alojas Ausekļa vidusskolā

Svētki pirmklasniekiem Alojas Ausekļa vidusskolā

Šodienas un nākotnes skolu mēs skolotāji saredzam kā vietu, kas ļauj attīstīties bērna dabiskajām vēlmēm darīt pašam. Panākumus var nodrošināt pieaugušo māka nesteigties, nedarīt bērnu vietā, pacietīgi vērot un pēc nepieciešamības virzīt, palīdzēt. Jau šogad skolotāji cenšas mācīt skolēniem izvirzīt savai izaugsmei īstermiņa un ilgtermiņa mērķus, censties tos īstenot, atceroties to, ka no kļūdām arī var mācīties.

16.janvārī skolā ieradās pirmklasnieki ar patīkamu satraukumu, jo šī ir viņu svētku diena, kad viņi rāda, ko ir iemācījušies, stāsta par savām sajūtām skolā un jautrās rotaļās un aktivitātēs sevi parāda kā lieliskus izgudrotājus un ļauj vaļu fantāzijai.  Skolotāji priecājas par mazajiem mērķiem, ko pirmklasnieki sasnieguši. Kādam svarīgi ir bijis iemācīties lasīt, kādam skaitīt un rēķināt. Kāds priecājies, ka uzzīmējis sauli un kādam svarīgi, ka viņš ir ieguvis draugu. No šādiem maziem mērķiem aug lieli mērķi un nākotnē mēs priecāsimies par izglītotiem, gudriem, drošiem cilvēkiem, kas nesīs Alojas Ausekļa vidusskolas vārdu Latvijā un pasaulē.

100 lieliski pavadītas dienas skolā pirmklasnieki sevi prezentēja, dziedot dziesmu par alfabētu, kuru arī bija uzzīmējuši. Lielie draugi no 4.klases sveica pirmklasniekus ar dziesmām latviešu un angļu valodā, pēc tam palīdzēja mazajiem dažādu uzdevumu veikšanā. Skolēniem bija jāpārzina alfabēts, jāraksta burtiņi un jārēķina desmit apjomā. Visas grupas veiksmīgi tika galā ar uzdevumiem par ģeometriskām figūrām. Pasākuma nobeigumā visi pagatavoja atstarotājus, ko pielikt pie savām skolas somām.

Kopīgs darbs, kopīga atbildība un sadarbība palīdzēs mūsu pirmklasniekiem kļūt par lieliskiem cilvēkiem. Paldies kolēģiem, kas piedalījās pasākumu organizēšanā.

                                        Alojas Ausekļa MG vadītāja Inatra Vaļicka