Barikāžu laika atceres pasākums

Barikāžu laika atceres pasākums

20. janvārī visā Latvijā atcerējās 1991.gada janvāra notikumus, kas risinājās Rīgā, lai sargātu stratēģiski svarīgākos valsts objektus no iebrucējiem. 1991. gada janvāris iezīmē Latvijas atmodas un brīvības ceļa sākumu.

Alojas Ausekļa vidusskolas 6. un 11.klase kopā ar Alojas jaunsargu vienību organizēja pasākumu, kas veltīts šim notikumam. 

Katra klase no kartona kastes veidoja simbolisku betona bloku, ko rotāja barikāžu laika dalībnieku vārdi un uzvārdi. Pasākuma dienā no “betona blokiem” veidojām simbolisku barikāžu sienu. Apskatei bija izlikta Barikāžu dalībnieka piemiņas zīme un apliecība. 

Atceres pasākums sākās ar 6.klases skolnieču Evelīnas Vanagas un Sabīnes Lāces patriotisko dzejas lasījumu, bet pēc tam sanākušos uzrunāja Alojas novadpētniecības centra vadītāja Līga Moderniece. Viņas stāstījums domās ļāva uzburt 1991.gada notikumu ainas un nojaust sajūtas, kas valdīja aukstajās janvāra dienās Rīgā.

Pēc tam jauktās komandās skolēni piedalījās erudīcijas konkursā ar orientēšanās un sadarbības prasmju elementiem. Komandām nācās iziet sešus kontrolpunktus, kuros bija jāveic dažādi uzdevumi, kas saistīti ar barikāžu laika notikumiem. 

Pēc konkursa visi pulcējās skolas pagalmā, kur mūzikas skolotājas Anitas Roļskijas spēlētā akordeona pavadījumā dziedāja patriotiskas dziesmas. Jaunsargi dalīja tēju un cienāja ar cepumiem. 

Sagatavoja skolotāja Liāna Lilenblate-Sipko