Ēnu dienā skolēnu aktivitāte ar katru gadu pieaug

Ēnu dienā skolēnu aktivitāte ar katru gadu pieaug

12. februārī visā Latvijā norisinājās Ēnu diena, kurā, sniedzot skolēniem iespēju aktīvi sekot līdzi dažādu profesiju un speciālistu darbam, kā ierasts, iesaistījās arī Alojas novada pašvaldība un citi novada uzņēmumi.

Šogad Alojas novadā dažādu profesiju pārstāvjus ēnoja 72 ēnas (no Alojas Ausekļa vidusskolas 35 skolēni), bet kopumā iesaistīto skolēnu skaits, kuri no Alojas novada devās ēnot gan citviet, gan tepat uz vietas ir krietni lielāks. Portālā enudiena.lv tika piedāvātas 49 vakances, paliekot 6. vietā Latvijā aiz Rīgas reģiona pilsētām un Jelgavas, Daugavpils, Preiļu un Liepājas novadiem.

Lielu interesi jaunieši izrādīja par Alojas novada pirmsskolas izglītības iestādi “Auseklītis”. Audzinātāju un auklīšu ikdienas darbu vēroja 10 skolēni, Alojas pirmsskolas izglītības iestādes “Auseklītis” vadītāju Sarmīti Freimani viena ēna, bet iestādes medmāsai šogad bija divas ēnas. Vairāki skolēni devās uz VUGD Alojas posteni tikties ar ugunsdzēsējiem, viesojās kafejnīcā “Mieriņš”, ēnoja zobārstu, automehāniķi, agronomu, veterinārārstu, kafejnīcas vadītāju un daudzus citus profesiju pārstāvjus.

Arī par Alojas novada domes priekšsēdētāja ikdienas darbu bija liela interese. Pie Valda Bārdas viesojās četri jaunieši, bet Alojas novada domes priekšsēdētāja Jurģa Rāceņa profesiju vēroja viena “ēna”. Skolēniem bija iespēja apzināt domes priekšsēdētāja un priekšsēdētāja vietnieka darba specifiku un izzināt izaicinājumus šajos amatos.

Savukārt komercdarbības speciālistes Sabīnes Stūres amatu Ēnu dienas laikā iepazina divas Alojas Ausekļa vidusskolas audzēknes, bet Tūrisma un informācijas centra vadītājas Ineses Timermanes profesiju – četri jaunieši. Toties Alojas novada domes iestādē Vilzēnu bibliotēka bibliotekāres Guntas Meleces  profesiju iepazina divas jaunietes.

Mūsu novada izglītības iestāžu skolēni ēnoja arī ārpus novada un viesojās tādos uzņēmumos kā: “Lidosta Rīga”, “Schneider Electric Latvija”, “SIA SILAT”; Firma Krimulda, “Wunder Latvia”, “Nords Event Communications”, kā arī ēnoja Rīgas maratona projektu koordinatori un viesojās arī citur.

Paldies novada uzņēmumu vadītājiem un citiem speciālistiem par izrādīto iniciatīvu un interesi Ēnu dienā! Šogad ēnas uzņēma “Alojas novada saimniekserviss”, “Alojas Starkelsen”, “Aloja Agro”, kafejnīca “Nina S”, veikals “Top”, kafejnīca “Mieriņš”, “DK Apsītes”, venterinārais serviss “Būsi vesels”, “AD Celtnieks”, “Alewood” un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests!

Pateicamies un priecājamies par erudītajiem jauniešiem un izglītības iestādēm, kas šogad aktīvi iesaistījās Ēnu dienā!

Regīnas Grosas teksts, ēnu devēju foto