Alojas meitenes no izgudrojumu konkursa pārved sudraba diplomu un kausu

Alojas meitenes no izgudrojumu konkursa pārved sudraba diplomu un kausu

Lai veicinātu izgudrotājdarbību Latvijā un sekmētu izgudrojumu reālu ieviešanu dzīvē, Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) sadarbībā ar Latvijas Izgudrotāju biedrību, “CONNECT Latvija” un Latvijas Zinātņu akadēmiju un LLU Tehnoloģiju un zināšanu pārneses nodaļu 5. septembrī Jelgavā, Pasta salā festivāla “Mehatrons 2020” gaitā organizēja izgudrojumu un inovāciju izstādi “Minox Zemgale 2020”. Vairāk par pasākumu www.minox.lv

Šajā pasākumā piedalījās arī mūsu Alojas Ausekļa vidusskolas skolēni, kuri demonstrēja pašgājēja koka auto modeļus. Izgudrojuma demonstrēšana notika sadarbībā ar Naukšēnu vidusskolu. Jaunieši šajā pasākumā piedalījās arī  pagājušā gada pasākumā „Methatrons 2019” un tika ielūgti piedalīties arī šajā gadā.

Pasākumā kā dalībnieki piedalījās un otro vietu – sudraba diplomu un izgudrotāju kausu – ieguva Alojas Ausekļa vidusskolas skolēni – no 9.B klases Eva Bitmane un no 8.klases Kitija Vanesa Gubska, darbojoties vienotā komandā ar Naukšēnu vidusskolas jauniešiem.

Lai laicīgi nokļūtu Jelgavā – sestdienas rīts mums visiem sākās jau ap pieciem, bet mūsu meitenes bija možas un priecīgi satrauktas. Diena bija lieliska, jo Jelgavas Pasta sala bija piepildīta ar jaunāko tehnoloģiju un izgudrojumu demonstrācijām. Mūsu meitenes demonstrēja un iesaistīja citu jauniešu un bērnu uzmanību ar uzvelkamu un ātri braucošu koka auto modeļu demonstrējumiem. Meitenes informēja interesentus par koka auto starptautiskajām sacensībām, kas katru gadu notiek Kārķos, kā arī par iespēju uzvarētājiem doties ceļojumā uz Briseli un citām vērtīgām balvām. Piedalījāmies sadarbībā ar Naukšēnu vidusskolu un dizaina & tehnoloģiju skolotāju Juri Alpu, kurš aizvadītos četrus gadus strādāja arī Alojā un bija iesaistījis jauniešus izgudrojumu un inovāciju tehnoloģiju jomā.

Interesentiem bija iespēja apskatīt vairāk nekā 40 dažādus izgudrojumus, bet mūsu stends izcēlās ar jauniešu degsmi, ieinteresētību un aizrautību. Par saņemto sudraba diplomu ir patiess prieks un gandarījums. Arī turpmāk centīšos iesaistīt skolēnus inovatīvu izgudrojumu radīšanā, kā arī plānojam aktīvi iesaistīties skolēnu mācību uzņēmumu darbībā.

Linda Bēce,

dizaina un tehnoloģiju mācību priekšmeta skolotāja