Ar godasardzi un sveču aizdegšanu atzīmē Lāčplēša dienu

Ar godasardzi un sveču aizdegšanu atzīmē Lāčplēša dienu

11. novembra vakarā Alojā atzīmēja latviešu tautai nozīmīgo Lāčplēša dienu – dienu, kad 1919.gada 11.novembrī cīņā pret Bermonta karaspēku tika gūta uzvara un izcīnīta Latvijas brīvība.

Togad Brīvības cīņās krita daudzi Latvijas armijas karavīri. Vēlāk visiem cīnītājiem un cīņās iesaistītajiem tika piešķirts apbalvojums – Lāčplēša kara ordenis. Tas tiek uzskatīts par pirmo un augstāko Latvijas valsts apbalvojumu. Ordenis nosaukts Lācplēša vārdā, kas simbolizē spēku, drosmi un pašaizliedzību.

Par nopelniem Latvijas labā, augstāko apbalvojumu saņēmuši arī alojieši – Jānis Anšmits, Jēkabs Kalsbergs, Antons Vipulis, Augusts Zvejnieks, Jūliuss Būmanis. Savukārt Alojas pilsētas kapos atdusas četri Lāčplēša kara ordeņa kavalieri – Jānis Anšmits, Ernests Virsis, Jānis Palmanis un Voldemārs Liepiņš, pie kuru kapu kopiņām Lācplēša dienas vakarā tika iedegtas piemiņas sveces.

Svinīgā sveču iedegšanā un piemiņas brīdī Alojas kapos piedalījās Alojas Ausekļa vidusskolas pedagogi un Alojas Ausekļa vidusskolas jaunsargi.  

Vēlāk Baznīcas ielā, laukumā pie pieminekļa brīvības cīnītājiem, notika svinīga tēvu un dēlu godasardze, skanēja patriotiska mūzika, ik pa brīdim vietējie ar ģimenēm ieradās aizdegt piemiņas svecītes. 

Alojas Ausekļa vidusskola patiesi lepojas un izsaka pateicību saviem skolēniem un viņu tēviem par atbalstu, atsaucību un iesaistīšanos Lāčplēša dienas pasākumā, veidojot goda sardzi pie pieminekļa brīvības cīnītājiem.

Paldies sakām: Didzim un Rūdolfam Irmejiem, Dmitrijam un Andreasam Meļņičenko, Andim un Gustavam Slotiņiem, Arnim un Miķelim Siliņiem, Mārim un Jānim Voldemāram Siktāriem, Kasparam un Ērikam Rozīšiem,  Didzim un Džeremijam Dubrām, Kasparam un Kristapam Abendrotiem, Agrim un Kristapam Ķiršiem, Ivaram un Mārtiņam Ulmjiem.

Sagatavoja Liāna Lilenblate-Sipko, Ineta Lopenovas foto

2020.gads