Atvadu vārdi skolotājam Jānim Zelčam (1931.15.04.-18.07.2021)

Atvadu vārdi  skolotājam Jānim  Zelčam (1931.15.04.-18.07.2021)

 Jūlija vidus un vasaras pilnbrieds ir atnesis sēru vēsti. Mūžībā devies Alojas Ausekļa vidusskolas skolotājs Jānis Zelčs.

 Jānis Zelčs 1960. gadā neklātienē pabeidza Daugavpils Pedagoģiskā institūta Matemātikas un fizikas fakultāti, bet viņa skolotāja darba gaitas sākās jau 1950. gadā pēc dienesta padomju armijā. Strādājis dažādās skolās, arī Lazdonas 8. gadīgajā skolā, kur bija mācību pārzinis un direktors.

Uz Limažu rajonu Zelču ģimene pārcelās 20.gs. 70. gadu vidū. Iesākumā J. Zelčs strādāja Pāles 8. gadīgā skolā. Mācīja fiziku un mātemātiku. Alojas Ausekļa vidusskolā skolotāja darba gaitas sākās 1976. gada rudenī un turpinājās līdz 1994. gadam. Šajos 18 darba gados viņš bija direktors, pildīja arī direktora vietnieka mācību darbā pienākumus, mācīja matemātiku un elementāro militāro apmācību, dažkārt arī fiziku.

J.Zelča darbs novērtēts ar medaļu “Par darba varonību” un krūšu nozīmi “Teicamnieks tautas izglītības darbā”.   

Darbā skolotājs bija prasīgs un punktuāls. Kolēģos un  skolēnos droši vien viņš  izraisīja bijību un pietāti, it īpaši, kad skolotājs militārās apmācības dienās skolā  staigāja armijas formas tērpā. Apbrīnojama bija skolotāja iecietība. Viņš gandrīz nekad nepacēla balsi. Neskatoties uz to, ka skolotājs Zelčs bija ļoti ieturēts, nopietns un savaldīgs, viņš bija apveltīts ar pārsteidzoši labu humora izjūtu. Sadzīvē sirsnīgs, omulīgs un viesmīlīgs. Labprāt gaidīja ciemos kolēģus.

 Skolotājs daudz lasīja, mīlēja grāmatas un literatūru. Par to liecināja plašā bibliotēka viņa mājās. Tāpat apbrīnojama bija viņa prasme piepildīt savu laiku, it īpaši pēc tam, kad aizsaulē devās viņa dzīves biedre Berta, arī skolotāja. Skolotājs katrai dienai bija sastādījis darbu un pienākumu sarakstu, kuru arī precīzi izpildīja. Laikam tieši tas palīdzēja pārvarēt zaudējuma sāpes un nezaudēt dzīves jēgu. Nu ir noslēdzies arī paša dzīves ceļš šajā saulē.

Alojas Ausekļa vidusskola vienmēr glabās atmiņas par  skolotāja Jāņa Zelča savdabīgo personību, jo skola bija viņa otrās mājas, jo viņš jutās šai skolai piederīgs arī tad, kad skolā vairs nestrādāja.

Lai gaišs un viegls ceļš tajā saulē!

Izvadīšana 24.jūlijā plkst.14 Alojas kapos.

 

Alojas Ausekļa vidusskolas kolektīvs