Informācija par skolēnu testēšanu un brīvlaika pagarināšanu

Informācija par skolēnu testēšanu un brīvlaika pagarināšanu

Pamatojoties uz 20.oktobrī Valdības sēdē lemto, ka Latvijā no 21.oktobra līdz 15.novembrim ikvienam jāievēro mājsēde un tiek pastiprināti ierobežojumi, skolēnu rudens brīvlaiks pagarināts līdz 29.oktobrim. 

No 1. novembra mācības klātienē atsāks 1.-3.klašu skolēni, savukārt 4.-12.klašu skolēni līdz 12. novembrim mācīsies attālināti. Valdības sniegtā informācija paredz to, ka no 15.novembra visu klašu skolēni mācības turpina klātienē.

Paredzēts, ka vispārizglītojošo skolu skolēnu, profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu  un izglītības iestāžu darbinieku testēšana tiks atsākta nedēļu pirms atgriešanās izglītības iestādēs klātienē:

1.-3. klašu skolēniem (kā arī speciālās izglītības klašu, kurās īsteno speciālo pamatizglītības programmu skolēniem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem vai vairākiem smagiem attīstības traucējumiem un speciālo pamatizglītības programmu skolēniem ar garīgās attīstības traucējumiem skolēniem) un izglītības iestādēs nodarbinātajiem – no 25. līdz 29.oktobrim, pēc spēkā esoša grafika,

4.- 12. klašu skolēniem, profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem  un izglītības iestādēs nodarbinātajiem – testēšana atsāksies pirms mācību atsākšanas klātienē. Precīzāka informācija tiks sniegta turpmāk.

Testēšana jāveic epidemioloģiski drošos apstākļos, lai izslēgtu skolēnu kopēju pulcēšanos telpās.

Aicinām skolēnus nodot siekalu testus individuāli pie skolas vai pa vienam ienākot klasē, paredzot, ka skolēni nepulcējas klasēs, koplietošanas telpās un gaiteņos.

Joprojām paliek spēkā iespēja testu nodot arī individuāli laboratorijā, ja skolēnam testēšanas dienā nav iespējas ierasties izglītības iestādē.

Avots: www.izm.gov.lv