Pašvaldības atbalsts palīdz virzīties uz mērķi – nodrošināt apmeklētājus ar ērtiem un moderniem krēsliem

Biedrība “Atbalsts Alojas Ausekļa vidusskolai” piedalījās pašvaldības izsludinātajā nevalstisko organizāciju projektu konkursā,  kurā guva finansiālu atbalstu saliekamo krēslu iegādei Alojas Ausekļa vidusskolā.

Vidusskolas sporta halle ir ietilpīga un ļoti pateicīga dažādu pasākumu rīkošanas vieta. Tajā vēl pirms pandēmijas notika pilsētas, novada un pat Latvijas mēroga kultūras, uzņēmējdarbības un sporta jomas pasākumi. Taču allaž pasākuma apmeklētājiem un rīkotājiem galvassāpēs sagādājis sēdvietu trūkums. Lai plašāka mēroga pasākumos apmeklētājus nodrošinātu ar sēdvietām, krēslus un solus nācās nest no blakus esošā skolas korpusa telpām. Sēžamie vesti pat ar speciālu transportu no kaimiņu pagastu tautas namiem un Alojas pilsētas iestādēm. Nereti šāda krēslu pārvešana radījusi arī materiālus zaudējumus, jo tie transportēšanas laikā saskādēti.

Nesenā atmiņā palikuši arī nepatīkami brīži, kad vecākiem skolas pasākumu laikā nācies stāvēt kājās, saspiesties ciešāk. Daudzi skolas rīcībā esošie soli ir novecojuši un nobružāti, pasākuma apmeklētājiem gadījies pat sabojāt apģērbu.

Lai izvairītos no šādiem starpgadījumiem un rūpētos par pasākuma apmeklētāju labsajūtu, biedrība pamazām sāka iegādāties viegli pārvietojamus un mūsdienām atbilstošus saliekamos krēslus.

Jau iepriekš biedrība kopā ar Alojas Ausekļa vidusskolas darbiniekiem uzrunāja uzņēmējus, skolas absolventus un vietējos iedzīvotājus, kuri dāsni ziedoja krēslu iegādei. Par saziedotajiem līdzekļiem iegādājās 2 krēslu komplektus, katrā pa 28 krēsliem. Komplektā ietilpst arī ratiņi krēslu pārvadāšanai un uzglabāšanai.

Dalība pašvaldības izsludinātajā projektu konkursā ļāva iegādāties vēl vienu krēslu komplektu ar 28 krēsliem un ratiņiem, papildinot jau iegādāto krēslu skaitu. Viena krēslu komplekta izmaksas ir 888.14 EUR, no kuriem 500 EUR  – pašvaldības finansējums, bet 388,14 EUR- biedrības līdzmaksājums.

Ziedojumu vākšana šim mērķim joprojām turpinās. Biedrība aplēsusi, ka nepieciešams iegādāt ap 400 krēslu, lai skolas sporta hallē pasākumos ar sēdvietām nodrošinātu pēc iespējas vairāk skatītāju, paaugstinot pasākumu apmeklētību.

Sagatavoja Liāna Lilenblate-Sipko