Alojas jaunieši uzvar ugunsdzēsēju sacensībās

Piektdien Jelgavā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde un Jelgavas pašvaldība kopīgi rīkoja sacensības ugunsdzēsības sportā Brašais ugunsdzēsējs.

29 komandas sacentās piecās dažādās grupās, rādot savu meistarību disciplīnā izvēršanās no motorsūkņa.  Sacensībās piedalījās arī jaunieši līdz 18 gadiem, un viņu vidū bija trīs Alojas Ausekļa vidusskolas komandas. Ugunsdzēsības sporta pulciņa skolotājs Imants Dalka uz Jelgavu bija aizvedis vienu puišu un divas meiteņu komandas, kopā 18 skolēnu. Visi guva atzīstamus rezultātus, jo puišu un viena no meiteņu komandām, sacenšoties ar vienaudžiem, plūca uzvaras laurus. Otra meiteņu komanda palika 3. vietā. – Puišus man reizēm kā ar uguni jāmeklē, lai nāk un iesaistās. Meitenes kaut kā ir aktīvākas un ieinteresētākas, – stāsta skolotājs un piebilst, ka uzvarētājas – jaunāko meiteņu komanda – sacensībās piedalījušās pirmo reizi.

Ugunsdzēsības sporta pulciņš Alojā darbojas jau sešus gadus. I. Dalka pats savulaik kā skolēns tādā bija iesaistījies. Braukājuši pa sacensībām un bijis ļoti interesanti. Tāpēc nolēmis šādu aktivitāti Alojā atkal atjaunot. Viņš ar lepnumu piemin meiteņu komandu, kas 2018. gadā disciplīnā izvēršanās no motorsūkņa kļuva par Latvijas čempionēm. Gūti arī citi panākumi. – Katrs panākums sacensībās ir liels prieks un dod motivāciju turpmākajam darbam, – atzīst pulciņa izveidotājs.

Aiga VENDELIŅA-ĒĶE

(Laikraksts Auseklis 2022. gada 21. septembris)

Video: Liene Beatrise PUIDĪTE