Karjeras nedēļas aktivitātes

 

 

No 17. līdz 23. oktobrim visā Latvijā ar vairāk nekā 3300 pasākumiem  tika atzīmēta Karjeras nedēļas desmitgade. Karjeras nedēļas  laikā skolēniem un jauniešiem ir iespēja iepazīt  ar karjeras izglītību saistītas tēmas – darba tirgus tendences, nākotnē pieprasītākās profesijas, skolā iegūto zināšanu un prasmju pielietojums dažādās nozarēs.  Šī gada karjeras nedēļas tēma: Uzņēmējspējas – tavas superspējas!

Arī Alojas Ausekļa vidusskolas izglītojamie šogad aktīvi iesaistījās  Karjeras nedēļas aktivitātēs.

Tās laikā, no 17. – 23. oktobrim, skolēni apmeklēja dažādus uzņēmumus Alojā, izzinot ar ko uzņēmums nodarbojas, kas jāprot un jāzina, lai strādātu uzņēmumā un, kādas superspējas nepieciešamas uzņēmumu darbiniekiem.

1.b un 2. klases uzņēmèjspējas meklēja Valsts Ugundrošības un glābšanas dienesta Limbažu daļas Alojas postenī. Skolēnus sagaidīja posteņa komandieris Ronalds Līsmanis un ugusdzēsēju komanda. Viņiem bija iespēja izstaigāt ēku, aplūkot ekipējumu, iekāpt ugunsdzēsības automašīnà un pat izmēģināt ūdens šļūteni darbībà. Skolēni secināja, ka šajā profesijā strādājošajiem nepieciešama drosme, spēks, precizitāte un veiklība.

1.a klasi apciemoja Lauris Elbrets, kurš pastāstīja par savu uzņēmumu SIA “RLME LA”. Skolēni uzzināja, ka šī ir gaļas lopu saimniecība. Ja skolēnu gardumi ir konfektes, tad  govīm garšo milti, siens, skābbarība. Bet konditore  Dace Dene pirmklasniekiem pastāstīja un parādīja, kā tiek dekorētas tortes. 

1.a un 6.klase apmeklēja SIA “Black bent woodwork” galdniecību Alojā.

Skolēni iepazinās ar galdniecības dibinātāju Gati Zariņu. Uzzināja, kā no koka top šūpuļkrēsli, kuros var sasēsties gandrīz visa 1.a klase. Sestklasnieki vērojot dažàdas galdniecības iekārtas darbībā, uzdeva jautājumus, lai izzinātu, kādas prasmes un zināšanas nepieciešamas, lai vadītu uzņēmumu un darbotos galdniecībà. Nepieciešamās superspējas, kuras min uzņēmējs – drosme, pacietība, ticība, uzņēmība, radošums un mūžizglītība.

4. klase Karjeras nedēļā devās uz SIA “Alojas Saimniekserviss” katlumāju, kur izzināja, kā alojiešu mājokļos nonāk siltums. Viņus sagaidīja un ar savu darba vietu iepazīstināja Indulis Rjabinovs.

Savukārt, skolā pie ceturtklasniekiem ciemojās Enijas Dalkas vecāki, kuri pastāstīja par savām darba vietām. Enijas mamma Mairita Dalka strādā AS “Valmieras Stikla šķiedra” par diegu pārstrādes operatori. Skolèni noskaidroja, ko dara operators, kāds ir darba laiks un, kādas superspējas nepieciešamas, lai darbu paveiktu. Bet Enijas tētis Ingars Dalka pastāstīja, kāda ir būvnieka profesija.

5. klase klase tikās ar jauno ārsti Martu Graviņu un finanšu analītiķi Kristu Dreimani. Spraigā sarunā tika noskaidrots, cik ilgi un kas jāmācās, lai kļūtu par ārstu un, kam jāpievērš uzmanība, strādājot šajā profesijā. Tāpat skolēni noskaidroja, ko dara finanšu analītiķi. Svarīgākais šajā darbā – matemātikas un angļu valodas zināšanas.

7.klase Karjeras nedēļā  devās uz vietējo kokapstrādes uzņēmumu “Allewood”, kur tikās ar tā īpašnieku Egilu Viļumsonu. Septītklasnieki  diskusijā noskaidroja, kā top koka logi, durvis un citas koklietas. Pārrunāja, kādas prasmes nepieciešamas, lai darbotos kokapstrādes nozarē.

8.a un 8.b klases meitenes kopā ar Lolitu Slotiņu atklāja gardo pīrāgu un kēksiņu cepšanas noslēpumu. Savukārt, puiši devās uz SIA “Karlo Auto”, kur izzināja auto remontēšanas gudrības, diskutēja par tehnoloģiju un fizikas zinību nepieciešamību šajā uzņēmējdarbības jomā.

9. klasē viesojās Līga Siliņa, kura darbojas biedrībā “Dr.Klauns”. Organizācija ir medicīniskās klaunādes programmas īstenotāja Latvijā. Līga ir viens no dakteriem klauniem ar vārdu Gasi. Viņa pastāstīja, ko slimnīcās dara dakteri klauni. Jaunieši uzdeva jautājumus un uzzināja līdz šim nezināmus faktus par dakteru klaunu ikdienu . Ja sarunas sākumā jaunieši bija ļoti nopietni, tad tikšanās noslēgumā daktera klauna ukuleles spèle nojauca visas barjeras un skanēja gardi pusaudžu smiekli.

10. un 11. klase par arhitekta profesijuun tai  nepieciešamajām superspējāmun uzzināja sarunā  ar skolas absolventi, arhitekti Iju Rudzīti.

PALDIES Alojas aktīvajiem uzņēmējiem, vecākiem, iestāžu vadītājiem par viesmīlību un dalīšanos ar savu profesionālo pieredzi!

#karjera  #KarjerasNedela  #ESfondi  #uznemejspejas