Devītie mācību ekskursijā Daugavpilī

 
29.aprīlī devītās klases skolèni devàs mācību ekskursijā uz zilo ezeru zemi – Latgali -, lai Daugavpils Inovāciju centrā uzlabotu zināšanas un prasmes STEM mācību priekšmetu jomā.
✅️Medicīnas nodarbībā mācījàmies mērīt asinsspiedienu, pulsu, skābekļa daudzumu asinīs.Uzzinājām, kas ir oksimetrs.Veicàm individuālos mērījumus, salīdzinājàm tos pirms un pēc slodzes.
✅️Veselīga uztura nodarbībā vērtējām savus ēšanas paradumus, uzzinājām, kuros produktos ir daudz cukura, izmēģinājàm dažādas interaktīvās ierīces un uzskates materiàlus.
✅️Anatomijas nodarbībā nostiprinājām bioloģijas stundās skolā apgūto par cilvèka iekšējiem orgàniem, ķermeņa funkcijām.Īpaši patika komandu sacensība un praktiskà darbošanās.
Mīļš paldies maniem fantastiskajiem devītajiem, viņu vecākiem par atbalstu. Īpašs pateicības cepums🥯mammām-Zanei un Līgai-par divu dienu brīnišķīgo sadarbību.

Divu dienu braucienā apskatījām Daugavpils pilsētu, cietoksni, apmeklējām Marka Rotko mākslas centru, piedalījāmies centra 10 gadu jubilejas pasākumā, aplūkojàm M.Rotko oriģinàldarbus.
Brauciens bija iespējams, pateicoties Daugavpils valstspilsētas pašvaldības īstenotajam Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta programmas
“Pētniecība un izglītība” projektam, kas nodrošina vienlīdzīgas iespējas (sedzot transporta un nodarbības izmaksas) visiem Latvijas izglītojošo iestāžu skolēniem un pedagogiem, lai apgūtu izglītojošās programmas un uzlabotu zināšanas un prasmes STEM un
uzņēmējdarbības jomā.
 
9.klases skolotāja Liāna